Black&White
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Akcija "Strateški odmak"

Go down

Akcija "Strateški odmak" Empty Akcija "Strateški odmak"

Postaj by Gost pon tra 14, 2008 2:33 pm

pozdrav svima

danas sam malo cheta na skajpu sa nekima pa evo rezime

Kako na S1 igram vec neko vrijeme (tamo sam cca 350-ti) neke stvari su pocele bit jasnije, prije svega pozicioniranje na mapi.

Naime, kada dođe prvi val natara (na S1 ih uskoro ocekujemo) pojave se na točno određenim koordinatama. ako ne znate ko su natari i zasto su bitni, procitajte manual igre (da ne duljim ovdje).

jedna od pozicija na koju će doći je 225,-225 (ili najbliža kockica ako je ova zauzeta). Kad malo bolje razmislim malo je predaleko, ima bliža i još uvijek prazna: 150,-150. Prenonitio, tebi sam bio našao poziciju pokraj 225,-225 ali evo sad jedna pored ove: (144,-144).

daklem, plan je poceti graditi gradove u blizini tih koordinata. po mogucnosti naci dobre pozicije sa dobrim oazama. svi bi pomagali one koji odu prvi tako sto bi im slali jednom dbnevno jednosatnu proizvodnju. ja bih to organizirao. kad se dignu na noge, idemo i ostali a oninam tamo pomazu sa resima. ubrzo bi imali dobru bazu i mogli bi bez frke branit podrucje i pripremat se za natare (koji stizu cca 300 dana od starta servera). kad skupimo nekoliko gradova tamo, poceli bi osvajat croppere (15-tice prije svega)

btw koordinate natarskih sela su:
horizontalno i vertikalno i po dijagonali, svakih 75 sve do 225, ukupno 24 grada
horizontalno i vertikalno:
75,0 0,75 -75,0 0,-75
150,0 0,150, ...
225,0, ...
dijagonalno:
75,75 75,-75 -75,75 -75,-75
150,150,...
225,225,...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Akcija "Strateški odmak" Empty Re: Akcija "Strateški odmak"

Postaj by Gost pon tra 14, 2008 3:44 pm

prenonitio je počeo igrat ovu igru prije nekih 40-tak dana i otad napravio niz pogrešaka ponajprije radi neiskustva ...kako u privatnom životu tako i u travijanu -prava informacija vrijedi bogatsvo zato znam prepoznat pravu priliku pa ću uskoro,najviše do kraja tjedna osnovat novo naselje jaaako daleko od prva dva ustvari najudaljenije moguće na 225 koordinatama kako bi mi iz kmt 2 stekli kakvu takvu prednost nad svima ostalima na tim pozicijama.Tamo ću biti jako usamljen stoga pokrenite tisuću zašto i tisuću zato ovdje jer ako složno djelujemo možemo izgradit svjetsko čudo,što je pored druženja u ovoj prekrasnoj igri također moguće....a dok se vi razmišljate prenonitio skuplja kulturu lol!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Akcija "Strateški odmak" Empty Re: Akcija "Strateški odmak"

Postaj by Gost pon tra 14, 2008 5:53 pm

kao što napisah ovdje, možda je 150,-150 bolje jer ćemo imati koga napadati, na 225,-225 ni na S1 nema još nikoga, svijet se širi obrnuto proporcionalno :-(

i još nešto, gradovi koji ostaju u žiži bi bili dobri za gradnju obrambene vojske i općenito orjentaciju na obranu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Akcija "Strateški odmak" Empty Re: Akcija "Strateški odmak"

Postaj by Gost pon tra 14, 2008 7:56 pm

140/-134 nastanjen,igrač edi,savez b5......znači iskusniji igrači već počinju zauzimat stateške pozicije...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Akcija "Strateški odmak" Empty Re: Akcija "Strateški odmak"

Postaj by Gost čet tra 17, 2008 10:32 pm

Ovo je jako zanimljivo, iso sam pogledat oko 150/150 i vec su 2 igraca tamo izgradila 2. naselje. A ovaj Edi je kraj polukropa i oaze +50%hrane sto je opet ljepo...
I'll take my chances here Smile

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Akcija "Strateški odmak" Empty Re: Akcija "Strateški odmak"

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.